P. Križku 392/8
    967 01 Kremnica

Pondelok 22. 10. 2018

Vitajte na obnovenej FB stránke školy.Dajte prosím "like" a buďme priatelia na novej stránke, ďakujeme.

Čítajte elektronický časopis našej školy. Nové číslo je venované Kremnici.

Vitajte na stránkach našej školy

Sledujte aktuálne dianie v našej škole!

Školský projekt Kremnica očami detí

-výtvarná a literárna súťaž

- medailón osobností

-beh Zechenterovou záhradou

-tradičné jedlá

-remeslá baníckeho regiónu

-kvíz Čo vieš o Kremnici

• Poznávací zájazd

Vážení záujemcovia o cestovanie!

Zisťujeme vážny záujem o poznávací zájazd do Londýna počas jarných prázdnin pre žiakov, ich rodinných príslušníkov a zamestnancov školy. Termín: 6.-10.3.2019. Žiaci dostanú popis zájazdu, cenu a návratku. V prípade záujmu pošlite návratku obratom. Do 26.10. 2018 budeme vybavovať záväzné prihlášky a vyberať zálohu 50€/za žiaka prípadne za rodinu.

• 100 rokov ČSR

Začíname realizovať projekt s aktuálnou témou - vznik spoločného štátu. Našim partnerom a zároveň predkladateľom projektu je Základná škola T. G. Masaryka z partnerského mesta Kutná Hora. Naši ôsmaci a deviataci budú riešiť zaujímavé úlohy. Medzi prvé patria návrh loga projektu a predstavenie školy, mesta, Slovenska.

• Nová stránka namiesto skupiny na FB

Vážení rodičia a priatelia školy, skupina na Facebooku s názvom ZŠ Pavla Križku je zrušená. Vznikla stránka s názvom Základná škola Pavla Križku. Pridajte sa "laikom". Ďakujeme.

• Aktivity školy

Exkurzia do Planetária M. Hella v Žiari nad Hronom - 5. ročník -15.10.

Deň techniky - exkurzia do SSOŠT v Žiari nad Hronom - 24.10.

Svet médií - audiovizuálna prednáška pre žiakov 6. až 9. ročníka (HARVART MT) - 25.10.

Príbeh hudby - online koncert Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu - 26.10.

Tvorba pexesa k výročiu mesta - 7. ročník - október

Deň svetlonosov - triedne jesenné aktivity s tekvicami-29.10.

30. 10. - štátny sviatok, od 31.10.do 4.11.- jesenné prázdniny

• Výtvarná a literárna súťaž venovaná nášmu mestu

Milé deti, vyhlasujeme súťaž v tvorbe výtvarných prác, poézie a prózy s tematikou Kremnice. Tešíme sa na Vašu účasť.

výtvarná _a_literárna_súťaž.docx

• Opakujeme učivo

Prvé týždne sú určené na zopakovanie učiva z predchádzajúceho ročníka. Milé deti, možno Vám pomôžu testy Alf. Heslo k testom Vám sprístupnia Vaši triedni učitelia.

• Stravné

Každý mesiac prosím zasielať stravné do 20-teho, aby bolo pripísané na číslo účtu t. j. v mesiaci august treba zaplatiť prvú platbu na september:

SK 13 0200 0000 0016 3294 1751

Variabilný symbol : mesiac

Do poznámky uviesť meno stravníka - žiaka

Sumy

I.Stupeň (1-4 ročník) : 21,50 €

II.Stupeň (5-9 ročník): 22,70 €

Desiata : 9 €

Zamestnanci : 23,40 €

Cudzí stravníci : 52 €

Ak dieťa bude odoberať obed + desiatu prosím sumu sčítať.

Pri zadaní trvalého príkazu prvú platbu prosím zadať v auguste a poslednú v máji.

P. Križku 392/8
    967 01 Kremnica